- TECHNOFOBIA
- Posts
- Linkowisko #88 | TECHNOFOBIA
Linkowisko #88 | TECHNOFOBIA
Cześć!
Zapowiada się piękna i słoneczna niedziela więc jeśli możecie to przeczytajcie szybko to wydanie linkowiska i pędźcie łapać promienie słońca na świeże powietrze!
Do zobaczenia w czwartek!
Maciej & Artur
Chcesz odpalić SaaSa? Sprawdź poniższą checklistę od prawnika!
Cześć!
Z tej strony Arkadiusz Szczudło – jestem adwokatem, partnerem zarządzającym w kancelarii Creativa Legal, mentorem i twórcą internetowym. Specjalizuję się w prawie nowych technologii i wsparciu biznesu – zwłaszcza tego online, e-commerce’u oraz SaaS. I tym ostatnim poświęcę swoją serię ekspercką w kilku kolejnych wydaniach newslettera Artura!
SaaS to popularny, ekonomiczny i łatwo skalowalny model biznesowy. Wiele biznesów online funkcjonujących dziś on premise „przesiada się” na SaaS. To spowodowało, że postanowiłem podzielić się z Wami moim doświadczeniem w obsłudze tego rodzaju projektów.
W kolejnych newsletterach opowiem Ci:
Jak legalnie odpalić własną aplikację SaaS,
Co musisz wiedzieć o przepisach i regulacjach dotyczących SaaSów w Polsce?
Jak skonstruować umowę wdrożeniową IT?
Jak napisać regulamin dla aplikacji SaaS?
Przy okazji polecam sięgnięcie do stworzonego przez nas, bezpłatnego e-booka o tym, jak legalnie zbudować, wdrożyć i utrzymać aplikację SaaS.
A może jesteś w trakcie pracy nad swoim projektem?
Świetnie, mam dla Ciebie checklistę dokumentów i procedur dla Twojego SaaS-a:
umowa na stworzenie, wdrożenie oraz (ewentualnie) utrzymanie i rozwój rozwiązania SaaS przez Twój software house/programistów,
ochrona informacji poufnych – w umowie z pkt 1 lub odrębnej NDA;
regulamin aplikacji/usługi SaaS,
upewnij się, że Twój team zna Wasze procedury obsługi klienta i reklamacji,
wdrożenie RODO:
a) wewnątrz Twojej firmy – dzięki czemu dane osobowe klientów będą bezpieczne i przetwarzane zgodnie z prawem,
b) na zewnątrz – polityka prywatności, informacja o stosowanych plikach cookies, umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych.
Do usłyszenia niebawem!
Arek Szczudło
Szkolenie z Generative AI już 12 czerwca!
Tym razem opowiemy w szczegółach o tym jak działają modele językowe i diffusion models – zaczynając od tego czym są transformery, przez biblioteki je implementujące, po przykłady konkretnych modeli jak Llama, Vicuna, CLIP i Stable Diffusion.
Opowiemy o naszych doświadczeniach z trenowaniem, fine- tuningiem, czy embedingami. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu, powinny mieć doświadczenie jako programiści i znać Pythona.
Tylko u nas dowiesz się konkretów przekazanych od praktyków dla praktyków, czyli jak zaprząc do pracy Generative AI.
A w czasie 8 godzin szkolenia dowiesz się więcej niż przez kilka tygodni czytania blogów osób, które jeszcze niedawno sprzedawały krypto czy newsów z tech pudelków.
Więcej informacji i zakup biletów na stronie szkolenia: